Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2024-йил 30-мартдаги қарори ижросини таъминлаш мақсадида, Ўзбекистон стандартлар институтининг Кадрлар малакасини ошириш ва қайта тайёрлаш бўлими томонидан корхонадаги синов лаборатория ҳамда мувофиқликни баҳолаш органлари ходимлари учун ташкил этилган малака ошириш курси ниҳоясига етди.
Жаҳон кимё саноати хабарлари: Global Impact Coalition коалицияси (Женева, Швейсария) автомобил пластик қисмларини қайта ишлашнинг техник-иқтисодий асосларини тайёрлайди. 2025 йилнинг март ойида KlaasBoer, Reyond ва Steinert дастлабки 100 та автомобилни демонтаж қилишни, унинг қисмларини майдалаб, уларни ўн турдаги пластикка ажратишни бошлайди. Пилот лойиҳа етти ойдан тўққиз ойгача давом этиши кутилмоқда.
Жаҳон кимё саноати хабарлари: Мичиган университети олимлари полиэтилен (ПЭ) қадоқлаш материалларининг атроф-муҳитга потенциал таъсирини муқобил маҳсулотлар (қоғоз, шиша, алюминий ва пўлат) билан солиштирган ҳолда илмий тадқиқот ўтказишди.