Азиз юртдошлар! 21 март – Наврўз умумхалқ байрами барчангизга муборак бўлсин.
Агар сиз муҳандисликка қизиқсангиз ва инновацион фикрларингиз ва ишланмаларингиз бўлса, бу танлов сиз учун ажойиб имконият!
Strategy Partnersконсалтинг компанияси жигарранг денгиз ўтларидан олинадиган табиий полисахаридлар, яъни алганитлар бўйича тадқиқот ўтказди. Ушбу модда озиқ-овқат, фармацевтика, тўқимачилик ва қоғоз саноати, косметология ва қишлоқ хўжалигида қўлланилади.
Бугун “Аммофос-Максам” АЖда “Қадриятинг боқий бўлсин, Наврўз” шиори остида байрам сайли ташкил этилди. Тадбир доирасида цех ва бўлинмалар томонидан юртимиз вилоятларининг тарихи, миллий қадриятлари ва анъанавий таомлари намойиш этилди.
Жаҳон кимё саноати хабарлари: Истеъмол чиқиндилардан қайта ишланган пластик қадоқларнинг жаҳон бозори 2024-йилда 19,35 миллиард долларни ташкил этди. 2025-йилда бозор 21,28 миллиард долларга баҳоланмоқда ва 2034-йилга келиб йилига ўртача 10,4% ўсган ҳолда 51,84 миллиард долларга етиши кутилмоқда.