Жаҳон кимё саноати хабарлари: Эстониядаги Тарту университети олимлари ўргимчакларнинг тўр тўқиш қобилиятидан илҳомланиб, уни роботларга ўтказишди. Уларнинг ғояси машиналарга муайян вазифаларни ҳал қилиш учун тўғридан-тўғри иш пайтида полимер толаларидан турли тутқичлар ва вақтинчалик ҳаракат йўлларини яратишга имкон берди.
Корея Халқаро Ҳамкорлик Агентлиги (KOICA) ва “Ўзкимёсаноат” АЖ магистратура (1 та ўрин) ва докторантура (PhD, 3 та ўрин) йўналишларида барча харажатлар қопланган ҳолда Жанубий Кореянинг етакчи университетида таҳсил олиш учун танлов эълон қилади!
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025-йил 6-мартдаги Ф-18-сонли фармойишида белгиланган вазифалар ижроси юзасидан “Ўзкимёсаноат” АЖ раҳбарияти ва масъулларидан иборат ишчи гуруҳи томонидан бир қатор ишлар амалга оширилмоқда.
Ҳабар бериб бораётганимиздек, “Ўзкимёсаноат” АЖ ишчи гуруҳи томонидан жойларда аҳоли муаммоларини ўрганиш ишлари давом этмоқда.