Joriy yilning 11-fevral kuni Lahor shahrida Oʻzbekiston-Pokiston munosabatlari tarixida ilk bor “Made in Uzbekistan” milliy mahsulotlar koʻrgazmasi oʻz ishini boshladi.
BMT Bosh Assambleyasi tomonidan qabul qilingan “Taraqqiyot maqsadlaridagi fan, texnika va innovatsiyalar” to‘g‘risida rezolyusiyada 11 fevral – Xalqaro ilm-fan sohasidagi xotin-qizlar kuni deb e’lon qilingan. Shu munosabat bilan yurtimizda 10-15-fevral kunlari “Ilmli ayol - jamiyat ko‘zgusi” mavzusida ilmiy-amaliy, ma’naviy-ma’rifiy hamda xotin-qizlarning ilmiy salohiyatlarini rivojlantirishga qaratilgan tadbirlar haftaligiga start berildi.
Keyingi yillarda Oʻzbekiston va Malayziya oʻrtasidagi hamkorlik aloqalari mustahkamlanib, tobora kengayib bormoqda. Ayni paytda turli sohalar, jumladan, iqtisodiyot, savdo, taʼlim, madaniyat va turizm kabi yoʻnalishlarda koʻplab yirik loyihalar amalga oshirilmoqda.